Zavolajte nám

Termálne kúpalisko Šamorín

Mesto Šamorín sa nachádza v Podunajskej nížine na tzv. Žitnom ostrove. Pozostáva z niekoľkých mestských častí Bucuháza, Čilistov, Kráľovianky , Mliečno a Šámot. Pri neďalekej priehrade je štrkovitá pláž, ktorá je oblúkovitého tvaru. Návštevníci ako aj domáci majú možnosť opaľovania sa a kúpania. V lete dobrý vietor láka windsurfistov. Náruživí športovci ocenia ideálny terén pre korčuľovanie, cyklistiku, iní ocenia dlhé prechádzky popri Dunaji.

Pobyty

História

Dunaj, vstupujúc cez Devínsku bránu, vytvára najväčšiu vnútrozemskú deltu v Strednej Európe. Jeho hlavný tok sa menil od 17. storočia a mesto vzniklo pri vtedajšom hlavnom ramene. Dátum založenia Šamorína nie je známy. Podľa Mateja Bela a iných známych historikov, Šamorín dostal svoj názov po Panne Márii. Osadu „Villa Sancta Maria“ spomínajú listiny prvýkrát v r. 1238. Neskoršie pomenovanie bolo Zentmária, z čoho pravdepodobne pochádza aj dnešný názov Šamorín. Symbol panny Márie sa často objavuje v symboloch Šamorína – na erbe mesta, na zástave a pečati z roku 1405.

Poloha a klíma

Mesto Šamorín sa nachádza v západnej časti Žitného ostrova v tesnej blízkosti rieky Dunaj, neďaleko hlavného mesta SR Bratislavy. V lete je počasie v Šamoríne príjemne teplé a slnečné, zimy sú mierne ale zato so silným vetrom.

Turistické zaujímavosti

V Šamoríne je vybudovaný prívodný kanál, ktorý zásobuje vodou Gabčíkovskú elektráreň. V časti mesta Čilistov vedie popri Dunaji medzinárodná cyklistická trasa. Na území mesta sa ďalej nachádza krásny lesopark POMLE, kde sa usporadúvajú rôzne spoločenské akcie a zároveň slúži aj na oddych.

Okolie

Asi 3 km od Šamorína leží Dunaj. V dôsledku intenzívneho spádu vytvoril tento veľtok v oblasti od Bratislavy po Gabčíkovo jedinečnú, v Strednej Európe najväčšiu, tzv. „vnútrozemskú deltu“. Ďalšou atrakciou v okolí je Vodné dielo Gabčíkovo, ktoré rozdelilo Žitný ostrov na 2 časti. Dopravu medzi nimi zabezpečuje kompa.

Prírodné liečivé zdroje

V Šamoríne sa nachádza prírodná liečivá voda, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo - chloridová, sodná, horúca

Indikácie

deti:
infekčné, cudzopasné choroby,nádory,choroby žliaz s vnútorným vylučovaním a premeny látok,choroby nervovej sústavy a zmyslových orgánov,choroby obehovej sústavy,ochorenie GIT-u,choroby močovej sústavy,gynekologické ochorenia,choroby sústavy svalov, kostí, spojivazranenia a otravy.
dospelí:
infekčné choroby,nádory,choroby nervovej sústavy a zmyslových orgánov,choroby obehovej sústavy,choroby močovej sústavy,gynekologické ochorenia,choroby sústavy, svalov, kostí,systémové choroby spojivového tkaniva.

 

Zavolajte nám