Zavolajte nám

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice sa nachádzajú v južnej časti Turca, priamo v srdci Slovenska. Turčianske kúpele majú jedinečnú polohu – ležia na tektonickom zlome tzv. piscine - priamo na prameni termálnej minerálnej vody.  

Hotely

Pobyty

História

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Prvá písomná zmienka o meste, resp. o teplých prameňoch pochádza z roku 1281. V roku 1533 sa kúpele Turčianske Teplice stali majetkom mesta Kremnice. Kremnica sprístupnila pramene všetkým vrstvám spoločnosti a začala kúpele nielen využívať, ale aj budovať.

Poloha a klíma

Kúpele Turčianske Teplice ležia v Žilinskom kraji medzi mestami Martin a Banská Bystrica. Nachádzajú sa v nadmorskej výške 518 m.n.m.. Rámec kúpeľného miesta tvoria končiare Veľkej Fatry, severné svahy Kremnického pohoria a grúne Lazov.

Turistické zaujímavosti

V kúpeľoch Turčianske Teplice si na svoje prídu aj priaznivci architektonických pamiatok – môžu tu vidieť  renesančný a barokový kaštieľ v mestskej časti Diviaky, gotický kostol sv. Michala v miestnej časti Turčiansky Michal či kaplnku sv. Jána Nepomuckého z 18. storočia v centre mesta.

Okolie

Malebná krása skalnatých končiarov, holé grúne neďalekých Lazov a severné svahy Kremnického pohoria vytvárajú prekrásne okolie, plné možností na poznávanie prírody a jej krás. Blízke okolie kúpeľného mesta Turčianske Teplice je veľkým lákadlom aj pre rybárov a poľovníkov. Poskytuje totiž čisté potoky s množstvom rýb a okolité lesy s množstvo zveri. Neďaleko mesta leží dedinka Budiš, v ktorej vyviera prameň známej minerálnej vody rovnomenného názvu.

Prírodné liečivé zdroje

Termálna minerálna liečivá voda, ktorá má dokázateľne liečivé účinky vďaka vysokému obsahu vápnika, horčíka a fluóru s teplotou od 38 °C do 47 °C a obsahom minerálnych látok v 1 litri je 1524 mg/l.
 

Zavolajte nám