Zavolajte nám

Kúpele Nový Smokovec

Nový Smokovec

Hodnotenia 347x

Recenzie a tipy

  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani mistnich zvyku a jidla. Vse bylo super ! Pristi rok prijedu (-deme) na delsi pobyt. Restaurace jsou...
  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom. Ďakujem.

Informácie

Letný štart v Kúpeľoch Nový Smokovec

Ak Kúpele Nový Smokovec pomaly otvárajú letnú kúpeľnú sezónu. Na sobotu 7....

Nový Smokovec vznikol predovšetkým ako liečebná osada. Bola prvá, v ktorej sa začali liečiť pacienti aj v zime. Postupne sa funkcia rozširovala aj na služby turizmu a vyrástol tu aj lyžiarsky areál s menej náročnými terénmi. Osada Nový Smokovec je východiskom pre túry do dolín. Kúpele Nový Smokovec*** patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované priamo v centre Vysokých Tatier v nadmorskej výške 1010 m.n.m. Poskytujú pobyty s liečebnými procedúrami klientom zdravotných poisťovní, aj samoplatcom.

Pobyty

História

Zakladateľom kúpeľov Nový Smokovec bol Dr. Mikuláš Szontagh (1843-1899), ktorý si v roku 1875 prenajal od obce Veľký Slavkov 20 hektárov pozemkov v blízkosti dnešného Starého Smokovca, s cieľom vybudovať na tomto území prvé klimatické sanatórium vo Vysokých Tatrách. Klimatická liečba bola v tom čase balneologickou novinkou, ktorá začala vážne konkurovať "klasickým" vodoliečebným a bahenným procedúram.

Poloha a klíma

Kúpeľné mestečko Nový Smokovec leží na západnom okraji osady Starého Smokovca, na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 995 m.n.m.

Turistické zaujímavosti

Priamo v kúpeľoch Nový Smokovec si môžete v letných, ale aj zimných mesiacoch zaplávať v termálnom kúpalisku alebo absolvovať pešie túry po turistickom značkovom chodníku, resp. v kúpeľnom parku prechádzajúcom do lesoparku.

Okolie

V okolí kúpeľov Nový Smokovec sa nachádza viacero jaskýň, ktoré svojráznymi unikátnymi črtami zvýrazňujú tajuplnosť podzemia. Sú to napríklad Belianska jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, či Dobšinská ľadová jaskyňa.

Zavolajte nám