Zavolajte nám

Aquapark Bešeňová

Bešeňová

Hodnotenia 242x

Akciové ponuky Bešeňová

Recenzie a tipy

  • Ak si samy zabezpečíte trávenie voľného času vyhľadaním aktivít,kultúrnych podujatí,prírodných krás, kúpaním v neďalekej Bešeňovej,návštevou jaskýň,múzeí,turistikou...ap.,tak pobyt v Relaxačnom...

Informácie

Thermal park Bešeňová

Aquapark Thermal park Bešeňová leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej...

Obec  Bešeňová  leží 10 km východne od Ružomberka pri pravom brehu rieky Váh. V roku 1987 bol vykonaný vrt o hĺbke 1987m, prostredníctvom ktorého sa na povrch dostala minerálna voda o teplote 60°C. Tá sa stala základom pre vznik termálneho kúpaliska, vďaka ktorému obec patrí k najnavštevovanejším strediskám svojho druhu na Slovensku. Minerálna voda v bazénoch je hnedočervenej farby.

Hotely

Pobyty

História

Samotná obec Bešeňová vznikla v 13. storočí na Majetku Marcela. Kráľ Ladislav IV. v roku 1286 daroval Marcelovi ďalší majetok ležiaci medzi Váhom a Potokom. Vznikla tu osada, ktorá dostala názov podľa majiteľa – Marcelová. Okolo roku 1347 zastával tunajší zeman Gregor funkciu grófa Pečenehov - strážcov uhorských hraníc. Podľa funkcie dostal latinskú prezývku Bissenus, po slovensky Bešeň, ktorá prešla ako priezvisko na potomkov - Bešeňovcov z Marcelovej. Od 15. storočia sa používali pre obec dva názvy: Marcelová a Bešeňová.

Poloha a klíma

Obec Bešeňová sa nachádza v okrese Ružomberok na podhorí Chočských vrchov. Je obklopená nádhernou prírodou Liptova. Bešeňová patrí do mierne teplej klimatickej oblasti.

Turistické zaujímavosti

Nemenej známou prírodnou zaujímavosťou sú Bešeňovské travertíny. Túto prírodnú pamiatku tvoria travertínové útvary – terasy, ktoré sa svojou veľkosťou no najmä farebnosťou zaraďujú k piatim najvzácnejším na svete. Bešeňovské travertíny predstavujú opustený lom, ktorý sa nachádza niekoľko sto metrov severne od obce na ploche 3,18 hektára.

Okolie

Nádherná príroda v okolí Bešeňovej ponúka možnosti nenáročných prechádzok, cyklistických výletov a náročných horských túr v Chočských vrchoch, nízkych Tatrách a regióne Liptova.

Prírodné liečivé zdroje

Liečivé vody sú na báze horúcich prameňov, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobia blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a majú priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály.

Zavolajte nám